Napsali o nás

Kolínský deník.cz

30.5.2012

Do Kostelce se sjeli keramici

Kostelec nad Černými Lesy - Poslední květnovou sobotu je Kostelec nad Černými lesy již téměř čtvrt století cílem tvůrců keramiky i zájemců o její nákup.
Dvěstě čtyřicet keramiků a hodně přes deset tisíc návštěvníků od rána zaplnilo rozlehlé náměstí, odpoledne se již jen těžko dalo celým projít. Nebylo ho ale nezbytné vůbec opouštět, k mání byl bohatý sortiment klasického občerstvení, kultury chtiví měli na vybranou mezi širokou nabídku doplňkových programů nabízených místními zájmovými organizacemi, na podiu vystoupily i hudební skupiny. Akce se zúčastnilo i o.s. Tudyznudy ... (více)


Jevanský zpravodaj

ročník 2, číslo 2, červen 2012


ZÁPRAŽÍ - Měsíčník obyvatel kraje za Prahou

2/2012 - strana 6


Novinky.cz

12.1.2012

 Psychoterapeutka Kateřina Siveková: Všichni máme možnost volby

Až vám bude úzko, otevřete Modré dveře. I tak by se dal představit charitativní projekt centra psychoterapie, který založila magistra Kateřina Siveková Křižáková s podporou svého manžela Viliama Siveka.

Projekt financují ze svých zdrojů, což je v dnešní společnosti věc téměř ojedinělá.

K názvu Modré dveře Kateřina Siveková Křižáková říká, že modrá je barva naděje a dveře jsou symbolem vstupu do něčeho nového, třeba i dosud neznámého ... (více)


Kolínský deník.cz

8.12.2011

Pohádky malým čtenářům četla Hana Heřmánková

Jevany - Celé Česko čte dětem. Takový je název akce, kterou na úterní podvečer v Jevanech připravilo občanské sdružení Tudy z nudy ... (více)


Kolínský deník.cz

15.4.2011

V Bučinách pes okradl loupežníky

Jevany /FOTOGALERIE/ - V sobotu dopoledne měl náhodný návštěvník Jevan nebo Voděradských bučin dojem, že se ocitl v pohádce, nebo v lepším případě v říši pohádkových bytostí... (více)


ZÁPRAŽÍ - Měsíčník obyvatel kraje za Prahou

5/2011 - strana 12


12/2010 - strana 16

Mechové adventní věnce z Jevan „Mech z jedné strany pokapete lepidlem z tavící pistole a postupně kladete na připravený korpus věnce. Na závěr ještě mechovou vrstvu zpevněte drátkem. Potom už nezbývá než podle fantazie ozdobit,“ uvedla Kateřina Siveková Křižáková z MC Tudyznudy. Zručné maminky z Jevan pro čtenáře Zápraží připravily i další ukázky krásných adventní věnců. Více info na www.tudyznudy.eu


CzechFolks.com PLUS

Jméno Jana Přeučila je neoddělitelně spojeno s původním Divadlem na Zábradlí v Praze.
Herec, který celou svou osobností představuje cosi jako starou školu, eleganci a vytříbené chování dnes hraje v divadle Ypsilon a věnuje se adeptům hereckého umění v Bánské Bystrici.
Se svou manželkou Evou Hruškovou připravili i několik pořadů pro děti. Třeba pohádka Čert a Káča není zajímavé jen hvězdnými herci, ale i kombinací s loutkami, které byly důstojnými partnery obou protagonistů ... (více)


ZÁPRAŽÍ - Měsíčník obyvatel kraje za Prahou

10/2010 - strana 6

Občanské sdružení Tudyznudy uspořádalo na Jevanském rybníku třetí ročník Neckyády. I když počasí nebylo právě přívětivé, našlo se spousta odvážlivců, kteří se svými netradičními plavidly brázdili vodní hladinu.
Diváci nejvíce ocenili lodě Nebe a Peklo a krásné kostýmy andělů a čertů. Obě posádky mezi sebou svedly boj o duše. Souboj ale dopadl pohádkově – po vypuštění živých holubů se Nebe a Peklo usmířilo a sám Luciper zklamaně prohlásil, že v Jevanech žádné duše do pekla neuloví, neboť zde žijí lidé pouze laskaví, nezávistiví a nepomlouvační.
Dalším vydařeným plavidlem byla rodinka Simpsonových na gauči a plovoucí ZOO se statečnou kapitánkou, která skočila do studené vody.
„Škoda, že nám nepřálo počasí, ale my se odradit nenecháme a určitě uspořádáme i další ročník,“ slíbila jedna z pořadatelek Kateřina Siveková Křižáková ... (více)


ZÁPRAŽÍ - Měsíčník obyvatel kraje za Prahou

9/2010 - strana 7

O.S.Tudyznudy koordinovalo putovní výstavu fotografií „Jak se žije v mateřských centrech Středočeského kraje, aneb MC jako služba rodině“, která byla slavnostně zahájena v areálu ZŠ Kostelec nad Černými lesy.
Svoji činnost zde představila mateřská centra Tudy z nudy z Jevan, Kolečko z Kostelce n. Č. l., Mraveniště Říčany a MC Mukařovsko.
K vidění byly nejen fotografie mapující činnost center, ale také ukázky nejrůznějších ručních prací. Každé mateřské centrum si navíc pro návštěvníky přichystalo veselé úkoly a výtvarné dílny (více)


Betynka

září 2010

Domov je tam, kde se jen nepřespává ...

Betynka - září 2010


Kolínský deník.cz

29.8.2010

Čerti se vylodili pod hrází

Jevany - Sobotní odpoledne již po třetí zasvětili v Jevanech netradičním plavidlům. Na hladinu rybníka se přes chladné s deštivé počasí vydalo pět plavidel s odvážnými posádkami. Zúčastnit se mohl každý, podmínky soutěže byly jednoduché... (více)


ocko.idnes.cz

25.8.2010

Bláznivá plavidla opět vyrazí na rybník, to nejlepší se doplaví až k moři

Prázdniny pomalu končí a tak je třeba udělat ještě něco bláznivého a nezapomenutelného. Co takhle užít si legraci na vodě a ještě mít možnost si odnést super ceny? Tak stačí jen sestavit cokoli co plave a vydat se do Jevan. ... (více)


Kolínský deník.cz

25.5.2010

Mateřská centra se představila

O.s.Tudyznudy bylo koordinátorem výstavy a vernisáže Sítě MC v Kostelci n.Č.L. ... (více)


Kolínský deník.cz

22.3.2010

Do Jevan dorazilo jaro

Již čtvrtý rok měly děti z Jevan možnost přivítat návrat jara. V neděli odpoledne se jich i s rodiči sešlo několik desítek na hrázi rybníka Švejcar ... (více)


ZÁPRAŽÍ - Měsíčník obyvatel kraje za Prahou

3/2010 - strana 11

Tradiční vítání jara spojené s pálením Morany se uskuteční 21. března v 15 hodin. Sraz je u zastávky Jevany – Spojovací a odtud průvod vyrazí ke hrázi rybníka, kde už bude připraven oheň. Zároveň bude probíhat soutěž o "nejjarněji oblečené dítě"
"Soutěžit mohou ratolesti do patnácti let a pozor, nejde o to být oblečen co nejlehčeji a nastydnout, ale o nápaditost, jak ztvárnit jaro! Výsledky soutěže vyhlásíme po představení Divadla Minaret Kominíkovo štěstí, které se koná se společenské místnosti Hotelu Praha na Vyžlovce," prozradila Kateřina Siveková Křižáková. ... (více)


Všudybyl, deváté vydání 2009

Kdo se koncem letních prázdnin toulal lesy v okolí Jevanského rybníka, mohl spatřit několik prazvláštních úkazů. Po rybníce se plavil obrovský ostrov a na něm dvacet černochů vlnících se v rytmu bubnů ... (více)


ZÁPRAŽÍ - Měsíčník obyvatel kraje za Prahou

9/2009 - strana 9

I přes značnou nepřízeň počasí se konala letošní Jevanská neckyáda, pořádaná občanským sdružením Tudy z nudy. Akce byla určená především dětem, ale značné pobavení zde našli i dospělí. Plavidla nejrůznějších typů a jmen, například Velký Bob plný černochů a černošek tancujících v rytmu bubnů, Ospalí piráti, Novomanželé na svatební cestě či výherní plavidlo Woodstock team jak z doby hippies, pobavily i svatého Petra ... (více)


Kolínský deník.cz

23.8.2009

Na Jevanském rybníku se objevil Trabant i plovoucí postel

Po řadě tropických dnů se v sobotu ochladilo a začalo pršet. Desítce aktivních účastníků druhého ročníku neckyády v Jevanech to ale na náladě neubralo a na hladině rozlehlého rybníka se objevila všechna připravená plavidla ... (více)


15.6.2009

Děti prožily odpoledne v sedle

„Jevany jsou sice venkov, ale i pro venkovské dítě je fyzické setkání s živým koněm nepředstavitelný zážitek. Koně sice znají, ovšem hlavně ze zoologických zahrad, svézt se na něm mají příležitost jen málokdy,“ říká jedna z organizátorek Kateřina Siveková. Malí zájemci se jen nevozili, měli možnost také podrobně poznat, jak koně žijí, a vidět, kolik práce může být za pouhou hodinou strávenou v sedle. Odpoledne, na které snadno nezapomenou, děti zakončily u ohníčku s opečenými špekáčky... (více)


4.4.2009

V kostelecké škole vítali jaro

Kostelec nad Černými lesy - Ve škole se s prvními skutečně jarními dny přihlásily i velikonoce. V pořadí druhý velikonoční trh v sobotu dopoledne stručně zahájila ředitelka ZŠ Lenka Lasáková a na improvizovaném pódiu se začala střídat řada účinkujících... (více)

... o.s.Tudyznudy děkuje základní kostelecké škole za možnost prezentovat naše aktivity na jarních trzích ... 


28.3.2009

V Jevanech přivítali jaro

Jevany - Vítání jara v Jevanech probíhalo podle lidových tradic. Na pořadu dne byla i divadelní hra. Morana byla v lidových zvycích symbolem zimy a její vynášení ze vsi znamenalo příchod jara a plodnosti. Takřka každá vesnice měla odlišné obyčeje, které konec vlády zimy symbolizovaly. Dnes jsou si vzájemně velice podobné... (více)


3.2.2009

Jevany - Jevanské občanské sdružení Tudy z nudy připravilo na 12. února další z oblíbených kurzů

Tentokrát se zájemkyně pod vedením odborné lektorky naučí základům textilní techniky patchwork. O své znalosti se podělí výtvarnice Dana Vondrušková, která nám o dosud méně známé technice prozradila několik zajímavostí ... (více)


23.11.2008

Jevany - Nedělní podvečer v jevanském kině proběhl ve znamení bublin

Občanské sdružení Tudy z nudy, které má za cíl povznést kulturní a společenský život v obci, pozvalo vynikajícího českého klauna Václava Strassera, který se svou bublinovou show projel prakticky celou Evropu, podíval se s ní i do Egypta a v minulých dnech se vrátil z USA ... (více)


14.12.2008

Jevany - Na sobotní večer ve škole v Jevanech připravila Eva Hrušková s Vladislavem Rottou pásmo Legenda o hvězdě

Kam povedou herecké cesty Evy Hruškové patrně určil osud. Mnozí ji stále mají uchovanou v paměti jako první Popelku ve filmu režisérky Vlasty Janečkové z roku 1969. Po boku idolu mnoha dívčích srdcí Jiřího Štědroně tenkrát natáčela vedle hvězd jakými byli Ladislav Pešek, Svatopluk Beneš, Ilja Prachař, Jan Tříska nebo Dana Medřická ... (více)